4 yaşındaki kızını hayal kırıklığına uğrattıktan sonra 170 kilodan fazla veren adam: ‘Şimdi her zaman gülümsüyor’

poem

New member
Babasının 400 pound’da onunla oynayamadığı için kızının yüzündeki hayal kırıklığını görmek, bir babanın 25 yıl sonra hayatını değiştirmek için ihtiyaç duyduğu yakıttı.

Haberler’e konuşan 47 yaşındaki David Murphy, “Akıllanmasaydım muhtemelen burada olmazdım” dedi. “Yani, onu koridorda yürümek için beklemek yerine, muhtemelen benimle koridorda yürürdü.”

1994’te Murphy, üç adam tarafından saldırıya uğradı ve 13 kez bıçaklandı, bir yara sadece kalbini kaçırdı ve bir akciğeri deldi. Bir baldır kasının yarısını kaybettikten sonra yürümeyi yeniden öğrenmesi de dahil olmak üzere yaralarının iyileşmesi yedi ayını aldı.

KIZININ HAYAL KIRIKLIĞI BABAYI HAYATINI DEĞİŞTİRMEYE ZORLADI:

DAHA FAZLA FOX HABERİNİN DİJİTAL ORİJİNALLERİNİ BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

“Bunu tembel olmak için bir bahane olarak kullandım” dedi. “Yıllar boyunca çok yedim, çok içtim ve çok kilo aldım.”

Sonraki yirmi yıl boyunca Murphy 200 kilo aldı, neredeyse her gün içti ve saldırıdan kaynaklanan TSSB ile mücadele etti.

David Murphy 170 pound kaybetti ve 25 yıl boyunca sessizce acı çektikten sonra TSSB’sini yendi. (David Murphy’nin izniyle)

Haberler’e “Neredeyse 25 yıl boyunca arkadaşlarımdan, ailemden sakladım” dedi. “Bardaki mutlu adam gibi görünüyordum. Ama kaçmak için içiyordum.

“Sonra o da geldi.”

‘GENÇ SHELDON’ YILDIZI RAEGAN REVORD, SARHOŞ SÜRÜCÜYLE ARABA KAZASINDAN SONRA TSSB VE PANİK ATAKLARDAN MUTLU OLDU

2014 yılında kızı Chloe’nin doğumu, hayatını değiştirme arzusunu ateşledi. Murphy yakındaki bir spor salonuna gitti. Ancak koşu bandına çıktıktan sadece 20 dakika sonra, iki adamın ensesinin “bir paket sosis” gibi göründüğünü söyleyerek onunla alay ettiğini duydu. TSSB’sinden kaynaklanan sakatlayıcı kaygı, onu pes etmeye ve eve gitmeye sevk etti.

Dört yıl sonra, 2018’de Murphy, Chloe’den evine yarışmasını istediğinde oyun alanından çıkıyordu.

“‘Üzgünüm tatlım, babamın koşamayacağını biliyorsun’ dedim. ve sadece üzüntünün değil, hayal kırıklığının da görünüşü. Bunu asla unutmayacağım,” dedi Murphy. “Bu içimde bir ateş yaktı.”

Sosyal medyada bir yılda 100 pound kaybedeceğini bildirdi ve TSSB’li gaziler ve ilk müdahale ekipleri için bir hayır kurumu olan Can Praxis’e pound başına 1 dolar bağışta bulunma sözü verdi.

KİLO VERME YOLCULUĞUNDA HEALTH INNFUCENCER TARAFINDAN REDDEDİLEN VÜCUT OLUMLAMA HAREKETİ: ‘MORBİD OBEZİTE SAĞLIKLI DEĞİLDİR’

Boksa başladı, sağlıklı beslendi ve içkiyi bıraktı. Murphy sonunda 170 kilo verdi ve TSSB’sini kontrol altına aldı.

Kızı için “Şimdi, her zaman yarışıyoruz ve o her zaman gülümsüyor” dedi.

Murphy 100 kiloluk hedefine ulaştığında, insanlar onun bağışını karşılamaya başladı.

Haberler’e “100 dolarım bu hayır kurumları için 20.000 doların üzerine çıktı” dedi. “İlk müdahale ekipleri olmasaydı burada olmazdım. Bu yüzden onlara geri ödeme yapmayı seviyorum.”

Murphy, yolculuğunu sosyal medyada ve kişisel blogunda anlatıyor. Gelen kutusu, tıpkı kendisi tavsiye arıyormuş gibi mücadele eden babalardan gelen yüzlerce mesajla dolu.

47 yaşındaki David Murphy, sağlıklı kalmak için motive olmasının nedeninin 8 yaşındaki kızı Chloe olduğunu söyledi.

47 yaşındaki David Murphy, sağlıklı kalmak için motive olmasının nedeninin 8 yaşındaki kızı Chloe olduğunu söyledi. (David Murphy’nin izniyle)

HABERLER SUNULDU

Herkese ulaşamayacağımı biliyorum” dedi.

Dönüşümünün üzerinden neredeyse beş yıl geçen Murphy, Chloe’nin motivasyonunun her yıl devam ettiğini söyledi. gün.

“Bazen oturup amacımın ne olduğunu ve neden etrafta tutulduğumu merak ederdim” dedi. “Sonra ona bakıyorum ve bu oldukça açık.”

Röportajın tamamını izlemek için buraya tıklayın.

Teny Sahakian, Haberler için yardımcı yapımcı/yazardır. Teny’i Twitter’da @tenysahakian’da takip edin.